Dekoracje bożonarodzeniowe – tradycja z nowoczesnością na święta!
Dekoracje bożonarodzeniowe – tradycja z nowoczesnością na święta!

Co jest tak wyjątkowego w Bożym Narodzeniu, że czekamy na nie z utęsknieniem, a z chwilą nadejścia zimy rzucamy się w wir świątecznych przygotowań? Tajemnica tkwi we współczesnych przejawach polskiej tradycji. Oprócz przyrządzania potraw w zgodzie z babcinymi przepisami oraz wspólnego podśpiewywania kolęd przejęliśmy również obyczaj przystrajania domów przeróżnymi dekoracjami. To właśnie ich obecność sprawia, że zimowy czas oczekiwania na pierwszą gwiazdę mija nam znacznie przyjemniej, a wnętrze roztacza ciepłą, rodzinną aurę. Magia świąt Bożego Narodzenia jest dzięki nim tym bardziej wyczuwalna, dlatego warto pokusić się o przyozdobienie nimi domowego wnętrza.

Nic tak nie wprawia w radosny nastrój, jak wspólne ubieranie choinki. Z przystrajaniem świątecznego drzewka wiąże się długa tradycja – już nasi przodkowie z przyjemnością wieszali w domach przygotowane przez siebie dekoracje wykonane np. z wikliny, słomy, orzechów czy jabłek, a zatem tego, co mieli pod ręką. Dzięki niezwykłej kreatywności i chęci wprowadzenia do izby magicznego nastroju oczekiwania na przyjdzie Jezusa nie szczędzili na bożonarodzeniowych dekoracjach, wieszając je w drzwiach i oknach, nad suto zastawionymi stołami, przede wszystkim jednak na gałązkach przyniesionego z lasu świerku. Wszystko to miało służyć nie tylko upiększaniu wnętrza, ale także sprowadzeniu na rodzinę dobrobytu, zdrowia oraz szczęścia.


Te piękne, proste przejawy życzliwości zgrabnie łączą się dziś z nowoczesnym podejściem do Bożego Narodzenia, między innymi w postaci świątecznych dekoracji. Te, dzięki swej ogromnej sile oddziaływania oraz oryginalnemu wzornictwu sprawiają, że zarówno rodzina, jak i zaproszeni na uroczystą kolację goście mogą poczuć prawdziwą magię świąt. Nic tak nie wprawia w radosne oczekiwania na pierwszą gwiazdę, jak widok dekoracji w kształcie jemioły, renifera czy bożonarodzeniowej choinki. Miłośnicy minimalizmu również mogą wprawić siebie i innych w ten uroczy nastrój, stawiając na stole, kominku lub w oknie elegancką, stalową choinkę na podstawie z ręcznie szczotkowanego drewna. Nawet obecność pomarańczy z wetkniętymi w skórkę goździkami czy orzechów muśniętych złotą farbką wystarczy, aby w domu zagościł duch tych najpiękniejszych świąt w roku.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl