Designerskie i stylowe meble
Designerskie i stylowe meble

Towarzyszą nam niemal od zawsze. Trudno wyobrazić sobie bez nich życia, a jeszcze trudniej sprawić, aby dom pozbawiony ich obecności był przytulny, funkcjonalny i stylowy. Mowa oczywiście o meblach – dodatkach niezbędnych każdemu z nas, coraz częściej spotykanych w niecodziennych, designerskich odsłonach.

Wystarczy wyobrazić sobie wnętrze bez mebli, aby przekonać się, że ich obecność stanowi postawę do tego, aby stworzyć dom – przestrzeń idealną do życia, przytulną, dającą schronienie, rozrywkę i odpoczynek. Uczucie to znają wszyscy, którzy choć raz musieli się przeprowadzać. Po wyniesieniu stołów i stolików, szaf, komód oraz regałów okazywało się, że dotychczasowy dom przestaje być domem, a jedynie zwykłym, pozbawionym energii pomieszczeniem.

Rola mebli w naszym życiu jest ogromna – i właśnie dlatego warto poświęcić nieco uwagi na wybór wyposażenia, które nie tylko będzie funkcjonalne i zapewni komfort, ale okaże się również znakomitym źródłem doznań estetycznych. Tylko który nowoczesny styl zaprosić do swojego wnętrza, aby z jego pomocą stworzyć swój własny, prywatny kosmos?

Chłodny design

Nie bez powodu styl skandynawski cieszy się w ostatnim czasie tak ogromną popularnością. Dodatki wykonane z litego drewna i malowane na biało wprowadzają do wnętrza mnóstwo niewymuszonej lekkości oraz prostoty. Obecność designerskiego stołu na metalowych nogach lub stolika kawowego z orzechowym blatem to zachęta do tego, aby zostawić wszystko w tyle, zaparzyć kawę i oddać się rozmowie. Meble skandynawskie znakomicie odpowiadają również wymogom hygge – wywodzącego się z duńskiej filozofii sposobu na życie w równowadze, bezpieczeństwie i szczęściu.

Pofabryczne echo

Pretekstem do stworzenia designerskiego wnętrza mogą być również meble loftowe. To dodatki wykonane z surowego drewna poddanego lekkiej obróbce, któremu towarzyszy szkło lub metal. Swoim wyglądem nawiązują do pofabrycznych przestrzeni dzielnie wytrzymującym upływ czasu. Warto zdecydować się na loftowy styl, zwłaszcza jeśli w domu obecne są inne surowe elementy, takie jak naga cegła, widoczny tynk czy chłodny beton. Designerski stolik pomocniczy z litego drewna okaże się strzałem w dziesiątkę, a industrialna ława na metalowych nogach stanie się dodatkiem tyleż stylowym, co funkcjonalnym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl