Drewniana ławka przy stole

Poszukiwacze niebanalnych rozwiązań z pewnością będą zachwyceni naszym pomysłem. Bo gdyby tak tradycyjne krzesła w jadalni zastąpić designerską, drewnianą ławką? Taki dodatek stanowi pretekst do tego, aby dowolnie zmieniać charakter wnętrza i do tego pozostaje szalenie praktyczny.

Powrót do korzeni

Ławka w jadalni nie jest odkryciem nowym – dawniej służyła zarówno jako siedzisko, jak i miejsce do spania. Potem nieco o niej zapomniano, co sprytnie wykorzystały krzesła, bez których trudno wyobrazić dziś sobie inny sposób na wspólne spędzanie czasu przy stole. Jednak coraz więcej projektantów z nostalgią spogląda na długie siedziska łączące sobie zarówno walory praktyczne, jak i estetyczne. Te szczególnie przypadły do gustu Skandynawom - obowiązkowym elementem wyposażenia są właśnie drewniane ławy. Ale nie tylko nasi zamorscy sąsiedzi chętnie korzystają z takiego rozwiązania. Meble tego typu znakomicie odnajdują się w przestrzeniach pofabrycznych, a także w rustykalnych mieszkaniach, w których króluje uwielbienie dla naturalnych tworzyw.

Dlaczego drewniana ławka okaże się korzystniejszym rozwiązaniem niż krzesła? Wbrew pozorom jest to mebel lekki i ustawny. Z chwilą, gdy marzysz o powiększeniu przestrzeni w jadalni zaczynasz gorączkowo zastanawiać się: ”Gdzie schowam te wszystkie krzesła?!” Z ławką nie ma tego problemu – możesz ją wsunąć pod stół.

To również znakomite rozwiązanie dla mieszkań o niewielkim metrażu, przestrzeni otwartych dla gości lub domów, w których prym wiodą dzieci. Mebel zajmuje niewiele miejsca, ale pozostaje przy tym na tyle wygodny, że zasiądzie na nim kilka osób. Zamartwianie się tym, czy wszyscy zmieszczą się przy jednym stole pozostaw posiadaczom krzeseł.

Natomiast pomysłów na aranżację drewnianej ławki istnieje całe mnóstwo! Możesz zestawić ją z pozornie niepasującym do niej stołem, na przykład wykonanym z metalu lub plastiku. Uzyskasz ciekawy efekt wizualny. Dla stworzenia przytulnego wnętrza wystarczy dopasować różnobarwne poduszki lub przykryć siedzisko miękkim kocem. To zarazem sprytny sposób na nudę – w zależności od okazji, nastroju lub nowej koncepcji na wnętrze wystarczy wymienić dekoracje na nowe!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl