Współczesny urban chic we wnętrzach

Proszę nie mylić współczesnego urban chic z surowym industrialem czy znacznie bardziej przytulnym stylem skandynawskim. To zupełnie nowa jakość, która wyznacza współczesne trendy aranżacyjne, skupiając się na sile detalu. Najprościej rzecz ujmując, urban chic to ukłon w stronę wielkomiejskości. Cecha ta śmiało wkracza na salony, ze swobodą moszcząc się we współczesnych mieszkaniach.

Wielkomiejska swoboda

W przeciwieństwie do innych stylów ubran chic skupia się nie na tym, co nowe, powszechne, modne, ale tym, co już nieco zaśniedziałe, posiadające ciekawą przeszłość i gotowe do tego, aby rozpocząć nowe życie w nieco bardziej zachowawczej formie. Znakomicie odnajduje się zarówno w nowoczesnych, jak i nieco bardziej klasycznych przestrzeniach, przyciągając gustownym zestawieniem mebli oraz dodatków. To one właśnie wyznaczają kierunek tego trendu, zapraszając nas do miejskiego świata nostalgii zaprawionej odrobiną nonszalancji.

Surowość i różnorodność

Współczesny urban chic jest próbą zdefiniowania miasta za pomocą czterech ścian. Właśnie dlatego przestrzeń wypełniona zostaje mnóstwem elementów nawiązujących do tworzyw, dla których miasto stanowi naturalne środowisko: to przede wszystkim beton, cegła, metal, szkło, ale także drewno – ciemne, orzechowe lub dębowe, poddane niewielkiej tylko obróbce. We wnętrzach zaaranżowanych na modłę tego stylu próżno szukać kolorów, miękkich tkanin czy luksusowych detali. To raczej przestrzeń wypełniona różniącymi się od siebie fakturami i ciepłymi odcieniami ziemi, wprawiającymi całość w charakterystyczne dla miasta drgania. W każdym elemencie wystroju czuć jego energię i magnetyczną siłę przyciągania.


W takim wnętrzu jak najbardziej uzasadniona będzie obecność geometrycznego stolika na metalowych nogach z dębowym blatem, filodendronu pnącego się w rogu salonu z niecodziennym oparciem w postaci metalowego wieszaka, czarno-białych poduszek pokrytych powtarzalnymi grafikami. Industrialne dodatki, surowe tworzywa i gustowne geometryczne meble to kwintesencja mieszkania w stylu współczesnego urban chic.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl